Португалецот е во центарот на вниманието

Роналдо конечно се огласи, напиша четири збора за мечот со Милан (ФОТО)

Кристијано Роналдо е главна тема по натпреварот меѓу Јувентус и Милан, конечно и Португалецот излезе со изјава за мечот, иако таа е многу кратка. 

Маурицио Сари го извади Роналдо од игра во 55. минута, Португалецот нервозно го напушти теренот и замина дома уште пред да заврши дербито.
 
Дибала кој влезе место Роналдо го даде победничкиот гол и му донесе три бода на Јувентус.
 
Роналдо се огласи на социјалните мрежи, тој на својот твитер профил напиша: „Тежок натпревар, важна победа!“

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе