Португалецот е во центарот на вниманието

Роналдо конечно се огласи, напиша четири збора за мечот со Милан (ФОТО)

Кристијано Роналдо е главна тема по натпреварот меѓу Јувентус и Милан, конечно и Португалецот излезе со изјава за мечот, иако таа е многу кратка. 

Маурицио Сари го извади Роналдо од игра во 55. минута, Португалецот нервозно го напушти теренот и замина дома уште пред да заврши дербито.
 
Дибала кој влезе место Роналдо го даде победничкиот гол и му донесе три бода на Јувентус.
 
Роналдо се огласи на социјалните мрежи, тој на својот твитер профил напиша: „Тежок натпревар, важна победа!“

Пост-ковид училиштето е иднината што ни се случува сега. За само еден миг, таа со себе ги донесе најголемите предзвици со кои се соочува човештвото на овој век.

повеќе

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе