Никој не е над протоколите

Роналдо како да заборави дека треба да носи маска, мораа да го опоменат за да ја стави (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо беше опоменат за одговорноста да носи маска за време на мечот меѓу Португалија и Хрватска од Лигата на нации. 

Роналдо не настапи на натпреварот против Хрватска поради инфекција на прст на ногата создадена од убот на пчела. Тој беше на трибините со резервните играчи на Португалија и од таму го следеше мечот.
 
За разлика од останатите, Роналдо не се придржуваше кон протоколите, не ја носеше својата маска, па мораше да биде опоменат за да ја стави.
 
Натпреварот заврши со победа на Португалија од 4-1. Жоао Кансело, Диого Жота, Жоао Феликс и Андре Силва беа стрелци на головите за домаќините, Бруно Петковиќ погоди за Хрватите.

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе