Никој не е над протоколите

Роналдо како да заборави дека треба да носи маска, мораа да го опоменат за да ја стави (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо беше опоменат за одговорноста да носи маска за време на мечот меѓу Португалија и Хрватска од Лигата на нации. 

Роналдо не настапи на натпреварот против Хрватска поради инфекција на прст на ногата создадена од убот на пчела. Тој беше на трибините со резервните играчи на Португалија и од таму го следеше мечот.
 
За разлика од останатите, Роналдо не се придржуваше кон протоколите, не ја носеше својата маска, па мораше да биде опоменат за да ја стави.
 
Натпреварот заврши со победа на Португалија од 4-1. Жоао Кансело, Диого Жота, Жоао Феликс и Андре Силва беа стрелци на головите за домаќините, Бруно Петковиќ погоди за Хрватите.

Како и главниот лик во романот, Доне Совичанов, и Ташко Георгиевски никогаш не потклекна и не побара пусулче од Канцеларијата на нашиот јужен сосед во Скопје за да ја премине границата и да го посети своето родно село во Егејска Македонија.

повеќе

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе