Лига на шампиони

Роналдо: Италија секогаш ќе ми биде во срцето

Вечерва Манчестер јунајтед гостува кај Аталанта, Кристијано Роналдо првпат се враќа во Италија по заминувањето од Јувентус.

Кристијано Роналдо вели дека Италија има посебно место во неговото срце. Знае дека тешко е да се игра во Бергамо против Аталанта.

„Назад во Италија, земјата која ме прими мене и мојата фамилија толку добро, едно неверојатно место кое секогаш ќе остане во моето срце. Од искуство знам дека никогаш не е лесно да играте во Бергамо против тим како Аталанта, но ние ќе го дадеме апсолутно најдоброто за да го задржиме првото место во групата. Ова е Лига на шампиони и ние сме Манчестер јунајтед! Ние сме таму каде припаѓаме! Ајде Ѓаволи!“, напиша Роналдо на својот инстаграм профил.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе