ЦР7 од прва рака дозна како се произведува луксузниот автомобил

Роналдо го заборави поразот од Милан со прошетка во Маранело и купување ново Ферари (ФОТО)

Кристијано Роналдо синоќа доби специјална тура во фабриката на Ферари во Маранело, медиумите од Италија пренесуваат дека Португалецот ја искористил приликата да си купи нов луксузен автомобил.

Јувентус во неделата загуби дома од Милан со 0-3 и ризикува да остане без настап во Лигата на шампионите. Притисокот врз „старата дама“ е огромен, па Кристијано Роналдо реши малку да се релаксира со прошетка во Маранело.

Португалецот и претседателот на Јувентус, Андреа Ањели беа во посета на фабриката на Ферари и специјални гости на Џон Елкан, првиот човек на Ексор, компанијата која ги поседува Јувентус и Ферари.

Кристијано Роналдо од прва рака дозна како се произведуваат луксузните автомобили, а според Калчомеркато, напаѓачот ја искористил оваа прилика да си купи ново Ферари.

На крајот од специјалната тура, ЦР7 се сретна и со Формула 1 возачите Шарл Леклер и Карлос Саинц и заедно позираа пред болидот на Ферари.

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе

Узурпацијата на јавниот простор како камен за сопнување на граѓанскиот активизам.

повеќе

Паузата во борбата против коронавирусот, бизнисот ја користи за свое преструктуирање и за непосредни контакти со компаниите кои беа запоставени во изминатиот период.

повеќе