Премиерлига

Роналдо го спаси Манчестер јунајтед од пораз во дербито со Челси (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед и Челси одиграа нерешено 1-1 во меч од Премиерлигата, двата гола беа постигнати во рок од две минути во текот на второто полувреме. 

Челси беше подобар, имаше повеќе шанси за победа, но Манчестер јунајтед го има Кристијано Роналдо кој уште еднаш го спасува тимот.
 
Натпреварот беше отворен во 60. минута кога Алонсо начека една топка во шеснаесетникот на Манчестер јунајтед и ја смести во мрежата на Де Хеа.
 
 
Но радоста на Челси не траеше долго, само две минути подоцна Роналдо по асистенција на Матиќ биеше под пречката на Менди и израмни на 1-1.
 
 
На десет минути пред крајот Џејмс ја погоди стативата.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе