Зборовите на Португалецот може да бидат пресудни

Роналдо го советувал Дибала да ја прифати понудата од Манчестер јунајтед

Кристијано Роналдо кој е поранешен фудбалер на Манчестер јунајтед го советувал Пауло Дибала да не ја пропушти шансата да се пресели на Олд Трафорд.

Дибала на „ВатсАп“ групата на Јувентус, го распрашувал Роналдо за Манчестер јунајтед.
 
Роналдо му рекол дека мора да оди во Манчестер јунајтед и таму да стане шампион. Португалецот му кажал само убави зборови за англискиот клуб и му рекол дека во моментов тоа е најдоброто место за него.
 
Манчестер јунајтед и Јувентус имаат договор за размена на Лукаку и Дибала која можеби ќе го вклучи и Манџукиќ, но аргентинскиот фудбалер ја кочи работата.
 
Се уште размислува дали да се пресели во Манчестер јунајтед. Можеби зборовите од Роналдо ќе бидат пресудни.
 
Преодниот рок во Англија трае до 8. август, па наскоро ќе видиме дали Дибала ќе стане нов играч на Манчестер јунајтед.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе