Нема да игра против Меси поради ковид-19

Роналдо фрли сомнеж врз тестовите за коронавирус: ПЦР е ср*ње! (ФОТО)

Кристијано Роналдо фрли сомнеж врз тестовите за коронавирус, фудбалерот на Јувентус вели дека се чувствува добро и здраво и додава дека ПЦР тестот е ср*ње.

Денешното дерби помеѓу Јувентус и Барселона во Лигата на шампионите ќе биде осиромашено поради неиграњето на Кристијано Роналдо.

Португалецот, кој се зарази со ковид-19 на 13. октомври, нема симптоми па постоеше можност да добие зелено светло за настап со негативен тест на 24 часа пред мечот. Сепак, синоќешниот резултат беше позитивен и ЦР7 нема да излезе на мегдан со Лео Меси.

По ваквиот развој на настаните, Кристијано Роналдо фрли сомнеж врз тестовите за коронавирус.

На социјалните мрежи тој попладнево напиша: „Се чувствувам добро и здраво. Форца Јувентус“, а потоа во коментарите додаде: „ПЦР е ср*ње“.

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.

повеќе

Многумина од учесниците во македонската сага, нивните деца и внуци прашуваат: Зошто не можеме да се вратиме во земјата на нашите предци?

повеќе

Утрово осамна уште еден ден од ноември, 20-от ден од месецот. Остануваат точно уште 456 дена до 100-годишнината од коморскиот систем во нашата земја.

повеќе