Нови гласини за иднината на Португалецот

Роналдо е пред трансфер во Саудиска Арабија за годишна плата од 200 милиони евра

Различни се гласините кои пристигнуваат за иднината на Кристијано Роналдо, денеска се пишува дека тој е блиску до трансфер во Ал Наср од Саудиска Арабија. 

„Дејли Мејл“ пишува дека Кристијано Роналдо е блиску до потпишување на договор со Ал Наср од Саудиска Арабија.
 
Наводно се работи за плата од 200 милиони евра по сезона. Роналдо ќе потпише две ипол годишен договор, со вкупна заработка од 500 милиони евра.
 
Претходно се велеше дека приоритет на Роналдо е да остане во Европа и уште да игра елитен фудбал. 
 
Додека не заврши Светското првенство во Катар, нема да се знае иднината на Роналдо, ќе се појавуваат само гласини за негова можна нова дестинација.

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе

Влијанието на корупцијата врз економијата е значајно. Корупцијата може да доведе до неефикасност и погрешна распределба на ресурсите, да ги обесхрабри странските инвестиции и да ја поткопа конкурентноста на фирмите.

повеќе