Јувентус

Роналдо е посреќен со Сари отколку со Алегри

Кристијано Роналдо вели дека повеќе му одговара стилот на игра на Маурицио Сари отколку тој на Масимо Алегри. 

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо вели дека е среќен со тренерската промена во тимот бидејќи повеќе му лежи стилот на игра на Сари.
 
„Сега имам повеќе слобода, многу сум среќен, ги менуваме тренерите за да напредуваме. Ми се допаѓа начинот на кој Сари сака да играме“, вели Кристијано Роналдо.
 
Роналдо има нешто подобар учинок отколку овој период минатата сезона, но Јуве има освоено помалку бодови. Сепак фудбалерите на италијанскиот шампион се уште се навикнуваат на новиот стил на игра.

Интеграциите и буџетски субвенционираната економија и социјала се проектираните теми на кампањата на власта за претстојните избори.

повеќе

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе