Легендарниот Ван Нистелрој објасни зошто Аргентинецот е број 1

„Роналдо е голгетер, Иниеста е мозок, Мане, Салах, Азар и Мбапе се одлични... но никој не е како Меси“

Поранешниот напаѓач на Манчестер јунајтед и Реал Мадрид, Руд ван Нистелрој вели дека нема играч на нивото на Лео Меси и додава дека Аргентинецот како да е излезен од Плејстејшн.

Лео Меси и Кристијано Роналдо се на врвот долги години, а за тоа кој е најдобар има дебата која тешко дека некогаш ќе се реши. Двајцата имаат армија на поддржувачи, и никој не може да ги оспори постигнувањата ниту на едниот, ниту на другиот.

Руд ван Нистелрој сега даде свое мислење на оваа тема и го смести Аргентинецот на врвот.

За својот избор, легендарниот холандски напаѓач вели: „Никој не е блиску до Меси. Кристијано Роналдо е голгетер, Иниеста е мозок, Салах, Мане, Азар и Мбапе се одлични, но Лео е сето ова во едно. Нема играч кој е на неговото ниво, се чини дека е фудбалер од Плејстејшн“.

ЕУ, свесна за демократскиот дефицит на земјите од Западниот Балкан (но и останатите, претежно економски проблеми), како да тежнее кон формирање блиски, но и специфични односи со овој регион, без полноправно членство.

повеќе

Нарушени се човековите права и слободи, нема владеење на правото и правосудството, кои треба да бидат основа на процесот.

повеќе

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе