Серија А

Роналдо џабе и на осми меч по ред погоди, Наполи го победи Јувентус (ВИДЕО)

Наполи го доби големото дерби со Јувентус, домаќините славеа со головите на Зиелински и Инсиње, за гостите почесен гол постигна Кристијано Роналдо.

„Наполитанците“ беа на прагот да испишат негативен рекорд и за прв пат во својата историја да забележат пет порази во низа во Серија А на домашен терен, но избраниците на Гатузо одговорија на предизвикот и го совладаа Јувентус со 2-1.
 
Зиелински го отвори резултатот во 63. минута, Полјакот се најде на право место во право време и ја смести топката во мрежата откако Шчесни го одбрани ударот на Инсиње.
 
Во 86. минута Инсиње биеше со волеј за 2-0 и голема радост на Сан Паоло. Во последните мигови, Кристијано Роналдо постигна почесен гол за „старата дама“ и ја продолжи голгетерската серија, ова е осми меч во низа на кој се запишува во листата на стрелците.

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе