Манчестер јунајтед

Роналдо до Солшер: Среќно пријателе, го заслужуваш најдоброто (ФОТО)

И покрај тоа што се пишуваше дека Кристијано Роналдо е еден од тие кои сакаат тренерска промена во Манчестер јунајтед, Португалецот со убава порака се збогува од Солшер. 

Оле Гунар Солшер е минато за Манчестер јунајтед, клубот е во потрага по нов тренер, а во меѓувреме од сите страни стигнуваат срдечни пораки за Норвежанецот.
 
Таква испрати и Кристијано Роналдо кој му беше соиграч на Солшер во првиот период како член на Манчестер јунајтед.
 
„Тој беше мој напаѓач кога првпат дојдов на Олд Трафорд и мој тренер кога се вратив во Манчестер јунајтед. Но пред се, Оле е неверојатно човечко суштество. Му го посакувам најдоброто во што и да неговиот живот резервирал за него. Среќно пријателе! Заслужуваш!“, напиша Роналдо на социјалните мрежи.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе