Манчестер јунајтед

Роналдо до Солшер: Среќно пријателе, го заслужуваш најдоброто (ФОТО)

И покрај тоа што се пишуваше дека Кристијано Роналдо е еден од тие кои сакаат тренерска промена во Манчестер јунајтед, Португалецот со убава порака се збогува од Солшер. 

Оле Гунар Солшер е минато за Манчестер јунајтед, клубот е во потрага по нов тренер, а во меѓувреме од сите страни стигнуваат срдечни пораки за Норвежанецот.
 
Таква испрати и Кристијано Роналдо кој му беше соиграч на Солшер во првиот период како член на Манчестер јунајтед.
 
„Тој беше мој напаѓач кога првпат дојдов на Олд Трафорд и мој тренер кога се вратив во Манчестер јунајтед. Но пред се, Оле е неверојатно човечко суштество. Му го посакувам најдоброто во што и да неговиот живот резервирал за него. Среќно пријателе! Заслужуваш!“, напиша Роналдо на социјалните мрежи.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе