Тврди негов пријател

Роналдо би можел да се врати во Реал Мадрид

Нема да биде чудно ако Кристијано Роналдо се врати во Реал Мадрид, смета неговиот пријател и соиграч од репрезентацијата, Жозе Фонте. 

Некои информации од Италија велат дека Јувентус би го продал Кристијано Роналдо на Реал Мадрид за 50 милиони фунти со цел да инкасира средства за полесно да ја преброди финансиската криза која настанува поради коронавирусот.
 
Во интервју за „TalkSport“, пријателот на Роналдо, Жозе Фонте вели дека нема да биде изненаден ако се случи еден таков трансфер.
 
Знам дека тој го сака Мадрид, тоа е сигурно. Јасно е дека го сака клубот, тоа е еден од најголемите клубови во светот, ако не и најголем. Таму остави многу, многу пријатели и секогаш вратата му е отворена. Па не би бил изненаден доколку Роналдо се врати во Реал Мадрид“, изјави Фонте.

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе

Во Скопје се надеваат дека претстојните парламентари избори во Бугарија се една од причините поради кои владата на Бојко Борисов не попушта во врска со членството на Македонија во ЕУ.

повеќе

Упадот во американскиот Капитол што го извршија приврзаниците на Доналд Трамп како последен очаен обид да се поништи резултатот од изборите во 2020 година беше исто толку предвидлив колку и шокантен.

повеќе