ЕВРО 2020

Роналдо бега со трофејот од ЕП, Пандев го брка (ВИДЕО)

Омар Момани, човекот кој ги прави познатите цртани за светскиот фудбалски портал „Гол“, објави цртани видеа и за Европското првенство. 

Португалија го брани трофејот од Европските првенства, па Кристијано Роналдо е прикажан како го држи пехарот и бега од играчите на другите репрезентации. Го бркаат ѕвездите од останатите селекции, а меѓу нив се појавува и Горан Пандев.

Алчноста за максимизирање на површината на градење ја помина „црвената линија“. Градот полека ја сече гранката на која седи.

повеќе

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе