Португалецот стави крај на шпекулациите за неговата иднина

Роналдо: Ајде да одиме по моето трето Скудето!

Кристијано Роналдо ги замолкна сите кои пишуваат дека би можел да си замине од Јувентус во летниот преоден рок, тој јасно кажа дека останува во Торино и следната сезона. 

Роналдо не настапи на вчерашниот натпревар против Рома, Сари реши да го одмори за престојните предизвици од Лигата на шампионите.
 
Но Роналдо преку својот инстаграм профил даде завршен коментар за сезоната и најави дека во следната оди по ново Скудето.
 
„Среќен сум што ги освоив последните две од деветте титули по ред во Серија А на Јувентус! Изгледа лесно, но не е! Година по година, со посветеност и напорна работа можете да ги остварите вашите цели и да бидете подобри од претходно! Ајде да одиме по моето трето Скудето!“, напиша Роналдо на својот инстаграм профил.
 

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе