Роналдињо: Тешко ми е да кажам дека Меси е најдобар на сите времиња

Легендарниот Роналдињо вели дека не може да каже дека Лео Меси е најдобриот фудбалер на сите времиња. 

Меси ја освои шестата Златна топка и според многумина тој е најдобар фудбалер на сите времиња, но Роналдо вели дека е тешко да се каже тоа.
 
„Среќен сум Меси ја освои Златната топка, бевме пријатели додека играв во Барселона“, вели Роналдињо.
 
„Но не сакам да правам споредби, тешко е да се каже дека тој е најдобриот на сите времиња“.
 
„Светот ги имаше Марадона, Пеле, Роналдо... тешко е да се каже дека Меси е најдобар во историјата на фудбалот. Но можам да кажам дека е најдобар во неговата ера“.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе