Голманот имаше голема среќа

Ромеро имаше страшна сообраќајка, а потоа тренираше со останатите играчи на Манчестер јунајтед (ФОТО)

На патот кон тренинг центарот на Манчестер јунајтед, голманот Серхио Ромеро утринава имал ужасна сообраќајка, за среќа останал неповреден. 

Патувајќи накај тренинг, Ромеро излетал од патот и удрил во заштитната ограда, речиси комплетно го уништил своето Ламборгини од 170.000 фунти.
 
Манчестер јунајтед потврди дека нивниот голман останал неповреден и покрај големите оштетувања на неговиот автомобил.
 
Голманот дури и тренирал заедно со останатите соиграчи.
 
 

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе