Серија А

Рома загуби од Бетис на Олимпико, Арсенал убедлив против Бодо/Глимт (ВИДЕО)

Рома со 2-1 загуби на свој терен од Бетис во Лига Европа, Арсенал со убедливи 3-0 триумфираше над Бодо/Глимт. 

Брзо по победата над Интер, Рома е спуштена на земја, тимот на Жозе Мурињо загуби од Бетис на свој терен.
 
Натпреварот беше изедначен, и двете екипи имаа свои шанси за гол, Бетис постигна два и дојде до трите бода.
 
Рома поведе со гол на Дибала во 34. минута од пенал, но само шест минути подоцна Бетис преку Родригез израмни на 1-1.
 
Се очекуваше дека ќе нема победник на мечот кога Луис Енрике во 88. минута постигна гол со глава за победа на Бетис од 2-1.
 
Во судиското продолжение Заниоло доби директен црвен картон.
 
Арсенал со голови на Нкетиа, Холдинг и Виеира го победи Бодо/Глимт со 3-0.
 
Во македонскиот дуел Фенербахче со 2-0 го победи тимот на АЕК Ларнака. Алиоски го одигра целиот меч, Тричковски ги одигра последните десет минути.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе