Куп на Италија

Рома преку Лече до четвртфинале против Интер (ВИДЕО)

Рома со пресврт дојде до победа од 3-1 против Лече за пласман во четвртфиналето од Купот на Италија каде ќе игра против Интер. 

Рома не го почна најдобро натпреварот, уште во 14. минута Калабреси погоди со глава за водство на Лече од 1-0.
 
Римската волчица сакаше брзо да дојде до израмнување, но тоа го стори во 40. минута кога Кумбула по асистенција од Абрахам погоди со глава за 1-1.
 
По девет минути игра во вториот дел Абрахам погоди од далечина за комплетен пресврт и водство на Рома од 2-1.
 
А на десетина минути пред крајот Шомуродов постигна гол и ги постави конечните 3-1.
 
Рома во четвртфиналето ќе игра против Интер.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе