Римскиот клуб потврди

Рома ќе добие нов тренер, Фонсека заминува по крајот на сезоната

Пауло Фонсека ќе остане во Рома до крајот на сезоната, а после тоа клубот ќе назначи нов тренер.

Рома потврди дека нема да му биде продолжен договорот на Пауло Фонсека, португалскиот стратег ќе го напушти клубот.

„Во име на сите во Рома би сакал да му заблагодарам на Пауло Фонсека за напорната работа и лидерство кои ги покажа во овие две години“, изјави претседателот на Рома, Дан Фредкин.

„Му посакуваме се најдобро во иднина и уверени сме дека ќе има успех каде и да оди“.

Се шпекулира дека Маурицио Сари е главен фаворит за нов тренер на Рома.

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе

Не треба толку да се грижиме за тоа дали се искачуваме на табелата, туку повеќе треба да внимаваме на тоа дали навистина се справуваме, истражуваме и ги гониме оние кои се занимаваат со корупција.

повеќе