Серија А

Рома доживеа тежок пораз од Интер на Олимпико (ВИДЕО)

Интер со 3-0 ја победи Рома, Мурињо доживеа тежок пораз од својот поранешен клуб. 

Дербито меѓу Рома и Интер помина без никаква неизвесност, нероазурите одиграа многу подобро од својот противник и победија полесно од очекувањата.
 
Резултатот беше отворен во 15. минута кога Чалханоглу погоди директно од корнер, топката помина меѓу нозете на Руи Патрисио и заврши во неговата мрежа.
 
Девет минути подоцна асистенција на Чалханоглу до Џекој кој погоди против својот тим и не се радуваше. Интер поведе со 2-0.
 
Конечните 3-0 ги постави Думфрис со глава во 39. минута по асистенција од Бастони.
 
Во второто полувреме Интер ја контролираше играта, Рома јалово се обидуваше да се врати, но не успеа ниту да создаде посериозна шанса.
 
На крајот Интер заслужено се радуваше на убедливата победа.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе