Серија А

Рома четири пати ја погоди пречката на Венеција, но не успеа да победи (ВИДЕО)

Рома одигра само 1-1 против испаднатата Венеција и ја продолжи низата без победа во Серија А, тимот на Мурињо доминираше во текот на целиот меч, но гостите се одбранија. 

Студен туш на Олимпико се случи по 40 секунди игра кога Окереке постигна гол за водство на Венеција од 1-0.
 
Во 32. минута гостите останаа и со фудбалер помалку откако Кине заработи директен црвен картон по намерен удар врз Пелегрини.
 
Рома имаше еден час играч повеќе за да го сврти мечот, но не успеа. Дојде само до бод благодарение на гол на Шомуродов во 76. минута.
 
Рома на овој натпревар имаше дури 46 шута кон голот на Венеција, четири пати ја погодија пречката, и вистинско чудо е што не ги освоија трите бода.
 
Рома остана на шестото место, но може да биде престигната од Фиорентина и Аталанта кои имаат по бод помалку.

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе