Разочарување за фудбалерот на Реал Мадрид

Родриго се налути затоа што го нема во албумот на Панини за СП

Офанзивниот фудбалер на Реал Мадрид, Родриго е лут на Панини затоа што е изоставен од албумот за Светското првенство во Катар.

Во албумот на Панини за Светското првенство од секоја репрезентација има по 18 фудбалери, па нормално е дел од играчите кои ќе одат на Мундијалот да бидат изоставени.

Бразил има конкуренција во офанзивата како никогаш досега, па Родриго е еден од фудбалерите кои не се ставени во албумот.

Тој не го прифати тоа најдобро, фрустрацијата што нема сликичка од него, јавно ја искажа.

„Кога играте во Реал Мадрид, шансите да одите на Светско првенство се поголеми. Знам дека уште морам да работам, но не кријам дека сум фрустриран што ме нема во албумот. Според мене, мора да бидам таму, не знам зошто ме нема“, вели Родриго.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе