Серија А

Робин Госенс е нов фудбалер на Интер

Германскиот репрезентативец, Робин Госенс го комплетираше трансферот од Аталанта во Интер, позајмица со обврска за откуп. 

Госенс утринава го помина медицинските тестови, а потоа стави потпис на договор со Интер. До крајот на сезоната ќе се води како да е на позајмица, но потоа нероазурите ќе платат 25 милиони евра и трансферот ќе стане перманентен.
 
Неговата плата ќе изнесува 2.5 милиони евра по сезона, а договорот му е на четири и пол години.
 
Ова е уште еден брилијантен бизнис на Аталанта, тие го донесоа Госенс од холандскиот тим Хераклес Алмело во летото 2017 за сума од само 1,7 милиони евра.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе