Контроверзен момент уште пред да почне да се тркала топката во Русија

Роби Вилијамс покажа среден прст на отварањето на Светското првенство (ВИДЕО)

Роби Вилијамс ја имаше честа да настапи на отварањето на Светското првенство, но неговиот настап не помина без контроверзи, англискиот пејач го покажа средниот прст на камерата.

Контроверзниот потег на Роби Вилијамс е највпечатливиот момент од отварањето на Светското првенство. Англичанецот додека пееше, наеднаш на камерата го покажа средниот прст.
 
Нејасно е зошто го направи тоа. Можеби поради обвинувањата на Британците дека си ја продал душата на Путин откако прифатил да пее на Мундијалот во Русија со која тие во последно време немаат добар однос по скандалот со труење на двојниот агент Сергеј Скрипал и ќерка му Јулија во Лондон.
 

Причината за загриженост не е дали ЕУ успева да создаде функционални и стабилни земји или не, туку тоа што ангажманот на ЕУ во регионот води кон губење на кредибилитетот на Унијата како меѓународен актер и кон неуспех на нејзината Заедничка надворешна и безбедносна политика.

повеќе

Зошто егзистирањето на Северна Македонија „во духот на Преспанскиот договор“ ќе значи фактичко постоење на една орвеловска држава?

повеќе

Како граѓани на независна и суверена Република Македонија веќе се навикнавме постојано да живееме во секојдневни тензии и стресови.

повеќе