Делегација на „каталонците“ е во Париз во обид да пронајдат дил со ПСЖ

Ривалдо ја замоли Барса да не дозволи Нејмар да заврши во Реал, веднаш доби „лајк“ од таткото на напаѓачот

Легендарниот Ривалдо попладнево се огласи на социјалните мрежи и побара од раководството на Барселона да не дозволи Нејмар да заврши во друг клуб (Реал Мадрид) и доби „лајк" од Нејмар постариот.

Делегација на Барса е во Париз и денеска ќе започне финална офанзива за враќање на Нејмар на Камп Ноу. Во исчекување на вести за тоа како поминала средбата, легендарниот Ривалдо испрати молба до раководството на „каталонците“.

„На сите добро ни е познато што се случи со Нејмар. Неговото заминување од Барселона беше голема грешка, тој не требаше да го напушти клубот. Но сега е желен да се врати и стори се што требаше да стори. Па ги замолувам претседателот на Барса и сите директори во бордот да не дозволат Нејмар да заврши во друг клуб. Се надевам дека ќе пронајдат заеднички јазик со ПСЖ и Нејмар ќе се врати на местото од кое не требаше никогаш да замине. Виска Барса“ – напиша Ривалдо на Инстаграм.

Неговиот пост на социјалните мрежи предизвика и реакција од таткото на Нејмар, кој стави „лајк“ на објавата.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе