Заврши сезоната за Македонецот

Ристовски поради глупоста која ја направи го пропушта и финалето од Купот на Португалија (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец, Стефан Ристовски поради црвениот картон на мечот против Тондела, нема да игра на два меча против Порто.

На Спортинг Лисабон му преостануваат уште две пресметки со Порто до крајот на сезоната, најпрво во португалскиот шампион во рамките на последното коло, а потоа во финалето од Купот на Португалија.
 
Стефан Ристовски направи глупост на мечот со Тондела, сосема непотребно, без топка удри играч на противникот и заработи директен црвен картон со помош на ВАР, а тоа го чини суспензија од два натпревари.
 
Ристовски веднаш по натпреварот им се извини на соиграчите и на навивачите за црвениот картон кој беше дури трет за него оваа сезона.

Кризата на вредности влијае негативно на балансот помеѓу императивот за слобода и потребата за безбедност, стеснувајќи го либералниот простор на современо конципираните општества.

повеќе

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе