Можно продолжување на договорот со Спортинг

Ристовски на вечера со агентите, разговарале за неговата иднина

Македонскиот репрезентативец им состанок со своите агенти на кои било дискутирано за неговата иднина, најголеми се шансите да го продолжи договорот со Спортинг Лисабон.

„Калчомеркато“ пишува дека Ристовски имал вечера со агентите Леонардо Корси и Џовани Бранчини на која ќе дискутирало за иднината на фудбалерот.
 
Главната тема не било заминување, туку продолжување на договорот со Спортинг Лисабон.
 
Голема е веројатноста во наредниот период Ристовски да стави потпис на нов договор со Спортинг.
 
Тој во минатата сезона настапи на 33 натпревари за Спортинг од кои 23 во португалската лига.

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе