Капитенот верува дека оваа селекција има убава иднина

Ристовски: Македонското срце го огреа светскиот фудбал

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Стефан Ристовски преку социјалните мрежи им се заблагодари на навивачите. 

Ристовски напиша:
 
„Два милиони срца за Македонија!
 
Драги наши навивачи,
 
Од срце сакам да ви се заблагодарам за моментите кои ги доживеавме.
Ова беше неверојатно искуство за сите нас. Покажавме храброст и заедништво.
 
Сплотени дојдовме на чекор до остварување на сонот на многу генерации. Горд сум на тимот. Заедно славиме, заедно тагуваме. Верувам дека во иднина ова искуство ќе ни донесе нов пласман на големо натпреварување.
 
Македонско сонце го огреа светскиот фудбал. Ние сме шампиони на срцата, а некогаш тоа е поважно од сѐ.
 
Нестрпливи до следниот предизвик. Верувајте во оваа Македонија.
 
Напред Македонија“.

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе