Голем подарок од капитенот

Ристовски ги доби копачките од Пандев: Македонија се гордее со тебе (ФОТО)

Копачките со кои Горан Пандев го одигра 100. натпревар за Македонија завршија кај Стефан Ристовски кој не штедеше пофални зборови за капитенот.

Горан Пандев стана вториот македонски фудбалер со 100 натпревари за националниот тим. Капитенот вечерва носеше и посебни копачки направени специјално за овој меч. Но тој не реши да си ги задржи, туку стави потпис на нив и му ги подари на Стефан Ристовски.
 
Ристовски подарокот го објави на својот инстаграм профил и напиша: Пример, идол, професионалец... човек со големо срце, честито за 100 натпревари во македонскиот дрес, Македонија се гордее со тебе.

 
 
 
View this post on Instagram

PRIMER,IDOL,PROFESIONALEC...covek so golemo srce,cestito na utakmici vo makedonskiot dres, MAKEDONIJA, se gordee so tebe..

A post shared by Stefan Ristovski (@stefan_ristovski_13) onMar 21, 2019 at 3:37pm PDT

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе