Голем подарок од капитенот

Ристовски ги доби копачките од Пандев: Македонија се гордее со тебе (ФОТО)

Копачките со кои Горан Пандев го одигра 100. натпревар за Македонија завршија кај Стефан Ристовски кој не штедеше пофални зборови за капитенот.

Горан Пандев стана вториот македонски фудбалер со 100 натпревари за националниот тим. Капитенот вечерва носеше и посебни копачки направени специјално за овој меч. Но тој не реши да си ги задржи, туку стави потпис на нив и му ги подари на Стефан Ристовски.
 
Ристовски подарокот го објави на својот инстаграм профил и напиша: Пример, идол, професионалец... човек со големо срце, честито за 100 натпревари во македонскиот дрес, Македонија се гордее со тебе.

 
 
 
View this post on Instagram

PRIMER,IDOL,PROFESIONALEC...covek so golemo srce,cestito na utakmici vo makedonskiot dres, MAKEDONIJA, se gordee so tebe..

A post shared by Stefan Ristovski (@stefan_ristovski_13) onMar 21, 2019 at 3:37pm PDT

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе

Ништо не ме научи повеќе за моите родители, а и за мене, од храната што тие ја обожаваа откако избегаа од Босна.

повеќе

Охрид, најголемиот и најпосетен туристички центар во Македонија, балканскиот Ерусалим и европскиот бисер, се менува со брзина на светлината.

повеќе