Иронично му се заблагодари на сонародникот

Ришарлисон за пет минути добил преку 10,000 пораки откако Нејмар го споделил неговиот број (ФОТО)

Напаѓачот на Евертон, Ришарлисон кажа дека добил преку 10,000 пораки откако Нејмар преку сервисот за лајв стриминг, Твич несакајќи го споделил неговиот број. 

Во неделата Нејмар се стримал како игра „Кантер Страјк“, во тој момент му се јавил неговиот соиграч од репрезентацијата, Ришарлисон. Нејмар несвесно го покажал бројот на камерата, на кој јасно стоело името на фудбалерот на Евертон. 
 
 
Ришарлисон преку својот твитер профил иронично му се заблагодари на Нејмар.
 
„За пет минути веќе добив повеќе од 10.000 пораки, ти благодарам Нејмар“, напиша Ришарлисон.

Како што тргнало, на крај, кога ќе го оствариме сонот и конечно ќе влеземе во ЕУ, ќе бидеме нација X, со јазик Y, со националност Z? Кој ќе се радува на тоа?

повеќе

Зошто да не му веруваме на лидерот кој е на чело на колоната запатена кон ЕУ?

повеќе

Логиката е кога веќе се успеа со Преспанскиот договор, кога веќе отстапката е потпишана, зошто да не се направи тоа и со Бугарија.

повеќе