По мечот меѓу Фиорентина и Лацио

Рибери физички го нападна помошниот судија, се соочува со долга суспензија (ВИДЕО)

Франк Рибери би можел да биде суспендиран за наредните неколку меча во Серија А откако беше уловен од камерите како физички се пресметува со помошниот судија. 

Фиорентина загуби со 2-1 на свој терен од Лацио, Рибери предвреме беше изваден од игра, нервозата кај Французинот кулминираше по мечот.
 
По последниот свиреж на судијата, фудбалерите на Фиорентина ги опколија судиите и вербално се бунеа за дел од одлуките во финишот, но Рибери отиде чекор подалеку, тој имаше физички дуел со асистентот.
 
Од Лега Серија А потврдија дека на Рибери му е покажан директен црвен картон по мечот, а дополнително ќе биде утврдено колку мечеви ќе биде суспендиран.
 
Физичките контакти со судиите се сметаат за многу сериозен прекршок, па се верува дека Рибери ќе добие најмалку три меча суспензија.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе