Резултатите се добри, Мбапе нема коронавирус

Тестот за коронавирус кој денеска го направи ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе е негативен. 

Мбапе во изминатите два дена не тренираше поради инфекција на грлото и треска, па денеска беше подложен и на тест за коронавирус.
 
Резултатите се добри, тестот е негативен, Мбапе нема коронавирус. Дијагнозата е гнојна ангина.
 
ПСЖ утре ја пречекува екипата на Борусија Дортмунд, но настапот на Мбапе и понатаму е неизвесен.

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе