Лига Европа квалификации

Ренова, Шкендија и Силекс ги добија противниците, Хајдук доаѓа во Скопје

Македонските претставници, Ренова, Шкендија и Силекс ги добија противниците за второто квалификациско коло од Лига Европа. 

Ренова го доби Хајдук од Сплит, Шкендија ќе игра против Ботошани од Романија, тим во кој настапуваат Македонците Стефан Ашковски и Давид Бабунски.
 
Силекс ќе ја пречека Дрита која во квалификациите од Лигата на шампионите испадна поради тоа што во тимот имаше повеќе позитивни случаи на коронавирус.
 
Квалификации за ЛЕ:
 
Ренова - Хајдук
Ботошани - Шкендија
Силекс - Дрита
 
Натпреварите се играат на 17. септември.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе