Лига на шампиони

Ремзи му се извинил на Роналдо за украдениот гол и објасни зошто го направи тоа (ВИДЕО)

Арон Ремзи му се извини на Кристијано Роналдо откако му го украде голот, тој објасни зошто го направи тоа. 

Кристијано Роналдо по подолго време ќе постигнеше гол од слободен удар, но Арон Ремзи ја удри топката на гол линијата и нему му е препишан погодокот.
 
„Мислев дека голманот беше поблиску до мене и дека има шанса да ја извади топката. Мојот инстикт реагираше и ја шутнав за да се осигураме дека ќе биде гол. Му се извинив на Кристијано“, изјави Ремзи.
 
Јувентус со 2-1 го доби натпреварот против Локомотив Москва со гол на Даглас во судиското продолжение.
 

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе