Лига на шампиони

Ремзи му се извинил на Роналдо за украдениот гол и објасни зошто го направи тоа (ВИДЕО)

Арон Ремзи му се извини на Кристијано Роналдо откако му го украде голот, тој објасни зошто го направи тоа. 

Кристијано Роналдо по подолго време ќе постигнеше гол од слободен удар, но Арон Ремзи ја удри топката на гол линијата и нему му е препишан погодокот.
 
„Мислев дека голманот беше поблиску до мене и дека има шанса да ја извади топката. Мојот инстикт реагираше и ја шутнав за да се осигураме дека ќе биде гол. Му се извинив на Кристијано“, изјави Ремзи.
 
Јувентус со 2-1 го доби натпреварот против Локомотив Москва со гол на Даглас во судиското продолжение.
 

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе