Милан

Ребиќ влече суспензија од Ајнтрахт, нема да игра три меча за Милан во Лига Европа

Стефано Пиоли нема да може да смета на Анте Ребиќ во првите три меча од Лига Европа поради суспензија која Хрватот ја има од периодот во Ајнтрахт. 

Ребиќ нема да ја почне европската сезона со Милан, тој ќе треба да почека дури до четвртиот меч.
 
Хрватот беше суспендиран во 44 минута од мечот меѓу Ајнтрахт Франкфурт и Стразбур во 2019 година, 29 август.
 
Поради неговите протести за суспензијата УЕФА прво го казни со пет меча суспензија, па потоа му ја редуцираше казната на три натпревари.

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе