Серија А

Ребиќ повторно е херојот на Милан, росонерите го победија Торино (ВИДЕО)

Анте Ребиќ ја продолжи голгетерската серија и му донесе нова победа на Милан, овој пат против Торино. 

Ребиќ е играчот на Милан кој игра во најдобра форма во последните натпревари, Хрватот погоди и вечерва против Торино.
 
Клучниот момент на мечот се случи во 25. минута кога Ребиќ го постигна погодокот кој значеше победа.
 
Со оваа победа Милан се искачи на осмото место на табелата со 35 бодови колку што имаат и Верона и Парма кои се пред росонерите поради подобра гол разлика.
 

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе