И тоа беспари

Реал сака да „украде“ фудбалер на Барселона!

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Реал Мадрид сака да го ангажира дефанзивецот на Барселона, Роналд Араухо и тоа без да биде платено обесштетување.

Реал пројавува интерес за услугите на Роналд Араухо, „кралевите“ сакаат да го искористат фактот што перговорите за нов договор на дефанзивецот тапкаат во место и да го примамат да се пресели во Мадрид.

Клубот од Сантијаго Бернабеу се надева дека Роналд Араухо нема да ја продолжи верноста (актулниот договор е со трајност до јуни 2023) и беспари ќе се пресели во нивните редови.

По ваквите шпекулации, Спорт пренесе дека раководството на Барса веднаш реагирало и го повикало агентот на дефанзивецот на нови преговори во следните денови.

Реал Мадрид се обиде да го купи Роналд Араухо и летото во 2018, но тогаш Барселона успеа да стигне до неговиот потпис за 1,7 милиони евра, плус бонуси кои можат да го направат трансферот вреден максимум 5,2 милиони евра.

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе

Платформата е формирана на 9 мај 2018 година во рамките на проектот на УСАИД, во која се вклучени 4 комори за да се зајакне јавно-приватниот дијалог во процесот на подготовка на донесување закони и други прописи поврзани со работењето на бизнисот.

повеќе