Бразилецот е клучна алка од средниот ред

Реал потроши 150 милиони за Камавинга и Чуамени но Анчелоти е загрижен: Никој не може да го замени Касемиро!

Медиумите од Шпанија пренесуваат дека Карло Анчелоти е загрижен од најавите за трансфер на Касемиро во Манчестер јунајтед, верува дека Бразилецот не може да биде заменет, барем не на краток рок.

Касемиро е пред трансфер на Олд Трафорд, голем број на извори пренесуваат дека само прашање на време е кога ќе пристигна официјалната потврда.

Како што пишуваат медиумите од Шпанија, Карло Анчелоти е загрижен од најавите за трансфер на Бразилецот.

Тренерот на Реал Мадрид смета дека Касемиро е клучна алка од средниот ред и не може да биде заменет, барем не на краток рок.

„Анчелоти верува дека Касемиро е незаменил на краток рок“ – пренесува новинарот Еду Агире.

Реал Мадрид изминативе две години потроши 150 милиони евра за ангажман на Едуардо Камавинга и Орелиен Чуамени, но очигледно Карло Анчелоти смета дека младите Французи се уште не се на нивото на Касемиро.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе