Примера

Реал Мадрид загуби два бода кај Хетафе (ВИДЕО)

Реал Мадрид без голови на гостувањето кај Хетафе и загуби два важни бода во трката за шампионската титула во Шпанија. 

Кралскиот клуб не само што не победи, туку повеќе шанси имаше да го загуби и тој еден бод. Тимот на Зидан не создаде речиси ниту една сезрозна шанса за гол.
 
Фудбалерите на Хетафе одиграа одличен меч, без преголема почит за моќниот противник и можат да жалат што не дојдоа до целиот плен.
 
Реал Мадрид сега има три бода помалку од Атлетико Мадрид и два повеќе од Барселона но Каталонците имаат меч помалку.
 
Барди одигра цел меч за Леванте кој доживеа дебакл на свој терен откако загуби од Виљареал со 5-1.

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе