Примера

Реал Мадрид за десет минути му даде три гола на Кадиз и оствари убедлива победа (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 3-0 победи на гостувањето кај Кадиз, значајни три бода во битката за шампионската титула. 

По ремито со Хетафе, Реал Мадрид им се врати на победите откако со 3-0 победи на гостувањето кај Кадиз.
 
Кралскиот клуб имаше шоу од десет минути во кое ги даде сите три погодоци. Од 30. до 40. минута од мечот, Бензема погоди двапати и еднаш Одриозола.

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе