Реал Мадрид

Реал Мадрид во српски фудбалер гледа наследник на Бензема

Реал Мадрид е во потрага по нов напаѓач кој полека треба да го замени Карим Бензема како прв шпиц на тимот.

Според „АС“, кралевите сакаат да го ангажираат 21-годишниот српски фудбалер Лука Јовиќ.
 
Јовиќ во моментов настапува за Ајнтрахт Франкфурт како позајмен играч од Бенфика. Тој има импресивна полусезона во Бундеслигата каде со 13 голови е прв стрелец.
 
Реал Мадрид во Јовиќ гледа идеална долгорочна замена за Карим Бензема.

Би било добро роднините да не бидат жртви и да има повеќе повици кон роднините – функционери.

повеќе

Oд човекот кој успеа со сосема нова партија да го наруши целовековниот монопол на ПАСОК и Неа демократиа на грчката политичката сцена, може да се очекува буквално сѐ.

повеќе

Останува да видиме дали овој состав на Судот, кој дефинитивно е кадровски и професионално најслаб во досегашната наша државно-правна историја по осамостојувањето, ќе смогне сили за конечно да го пресече Гордиевиот јазол околу вака шверцуваната двојазичност.

повеќе