Ла Лига

Реал Мадрид со пресврт во второто полувреме до три бода, прекрасен гол на Алаба (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 2-1 славеше на гостувањето кај Алмерија, актуелниот шампион се испоти за да ја оствари целта и да дојде до трите бода кај новиот учесник во Ла Лига. 

Иако победата беше обезбедена со пресврт во второто полувреме, Реал Мадрид заслужи да дојде до неа бидејќи имаше многу повеќе шанси од Алмерија.
 
Домаќините поведоа уште во шестата минута од мечот со гол на Рамазани и долго време ја одржуваа предноста.
 
 
Реал Мадрид успеа да изедначи во 61. минута кога една топка дојде до Лукас Васкез, а тој ја смести во мрежата на противникот.
 
 
Интересно беше во 75. минута, Реал Мадрид доби слободен удар, Алаба во тој момент влезе во игра и го изведе прекинот, со прекрасен удар постигна гол за водство и победа од 2-1. Тоа беше првиот допир на Алаба на топката на мечот.
 

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе