Примера

Реал Мадрид со голови на Асенсио и Бензема го победи Еибар (ВИДЕО)

Реал Мадрид со 2-0 го победи Еибар и освои важни три бода во битката за титулата во Примера. 

Отпорот на Еибар беше срушен во 41. минута кога Асенесио погоди за 1-0. Четири минути претходно токму нему му поништија гол поради офсајд.
 
Победата ја завери Бензема со погодок во 73. минута од мечот.

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе

Што правите министерке, кога ќе посетите еден приватен или државен иниверзитет за да видите што навистина се случува.

повеќе