Примера

Реал Мадрид шокиран на свој терен, кралот на колена пред Кадиз (ВИДЕО)

Реал Мадрид загуби на свој терен од Кадиз со 1-0, фудбалерите на Зинедин Зидан не беа доволно добри за да го победат новиот учесник во Примера. 

Кадиз има одличен старт на сезоната, а импресионираше и денеска кај најголемиот фаворит за трофејот, Реал Мадрид. Гостите особено блескаа во првиот половина час од мечот.
 
Натпреварот беше решен во 16. минута кога Негредо спушти една топка до Лозано, а тој ја смести во мрежата на Куртоа за водство на Кадиз од 1-0 кое значеше и победа.
 
Колку лош беше Реал Мадрид во првиот дел говори фактот дека Зинедин Зидан направи дури четири замени на полувремето.
 
Но, ниту тоа не беше доволно. Во финишот од мечот Бензема имаше добра шанса, биеше од далечина, но ја погоди пречката од голот на Кадиз.

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе