Примера

Реал Мадрид се спасуваше од пораз против Сосиедад (ВИДЕО)

Реал Мадрид и Реал Сосиедад ги поделија бодовите играјќи 1-1, кралскиот клуб во последните моменти од мечот избегна пораз. 

Реал Мадрид со повеќе отсутни играчи во тимот за малку не доживеа пораз на свој терен од Сосиедад.
 
Тимот на Зидан доминираше во првото полувреме, но не ги искористи шансите. Казната дојде по десет минути игра во вториот дел кога Порту погоди со глава за водство на Сосиедад од 1-0.
 
Реал Мадрид долго се мачеше да се врати во мечот, конечно тоа се случи во 89. минута кога со гол на Жуниор Винисиус стигнаа до реми, 1-1.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе